Typická taktika Človeka Nezákonnosti sa nemení!

"My silní sme povinní znášať slabosti tých, ktorí nie sú silní, a nie robiť to, čo sa páči nám.” - Rimanom 15:1.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Nečinní bratia a sestry potrebujú dlhodobú pomoc. Možno sú citovo doráňaní tak ako stratený syn z Ježišovho podobenstva. (Luk. 15:17–24) A následkom toho, čo zažili v Satanovom svete, pravdepodobne duchovne zoslabli. Potrebujú pomoc, aby si posilnili vieru v Jehovu. V podobenstve o stratenej ovci Ježiš opísal, ako si ju pastier vykladá na plecia a prináša ju späť do ohrady. Už pri jej hľadaní vynaložil veľa času a námahy. Ale uvedomuje si, že stratená ovečka nemá dosť síl, aby sa sama vrátila k stádu!

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A preto jej v tom musí pomôcť. (Luk. 15:4, 5) Možno aj my budeme musieť venovať veľa času a energie, aby sme nečinným bratom a sestrám pomohli prekonať problémy, ktoré ich oslabujú a bránia im v službe Jehovovi. Ale s pomocou svätého ducha, Biblie a publikácií od verného a rozvážneho otroka im môžeme pomôcť, aby si posilnili vzťah k Jehovovi. Starší ťa možno požiadajú, aby si s nečinným bratom alebo sestrou viedol biblické štúdium. Rád prijmeš takúto úlohu?

PS: Jedna vlastnosť taktiky Človeka Nezákonnosti je predstierať, že sa nič nezmenilo alebo že ich interpretácia je priamo od Boha a v skutku neomylná! A kto sa opováži prejaviť pochybnosti, či sú ich prehlásenia v súlade s Bibliou, beda mu!

SkryťVypnúť reklamu

w20.06 28 ods. 14 – 15

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 955
  •  | 
  • Páči sa:  231x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
SkryťZatvoriť reklamu