Uctievatelia Jehovu Boha sa nikdy neprestanú učiť!

“Preto napodobňujte Boha ako milované deti.” - Efezanom 5:1.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Čím viac Jehovu spoznávame, tým viac ho dokážeme napodobňovať. Dávid dobre spoznal svojho nebeského Otca, a tak ho napodobňoval v tom, ako zaobchádzal s druhými. Keďže mal k Jehovovi blízky vzťah, bol najobľúbenejším izraelským kráľom a stal sa vzorom, podľa ktorého Jehova posudzoval iných izraelských kráľov. (1. Kráľ. 15:11; 2. Kráľ. 14:1–3) Čo sa z toho učíme? Je nevyhnutné, aby sme aj my napodobňovali Boha.

Keď pracujeme na svojej osobnosti a prejavujeme podobné vlastnosti, aké má Jehova, dokazujeme, že sme jeho deti. (Ef. 4:24) O Jehovovi sa nikdy neprestaneme učiť nové veci. (Kaz. 3:11) A nie je dôležité to, koľko toho o ňom už vieme, ale to, ako to uplatníme vo svojom živote. Ak žijeme podľa toho, čo sa učíme, a napodobňujeme nášho milujúceho Otca, nikdy nás neprestane milovať. (Jak. 4:8) Vo svojom Slove nás uisťuje, že neopustí tých, čo ho hľadajú.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Z hľadiska nášho Stvoriteľa, Jehovu Boha, večný život, ktorý sľubuje svojim milovaným a poslušným deťom znamená, že učiť sa novým veciam a zároveň tešiť sa z toho nebude mať konca a vždy to bude potešením!

w19.12 20 ods. 20;21 ods. 21, 23

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 821
  •  | 
  • Páči sa:  97x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu