Unikátna univerzita pre dnešných pozemšťanov!

Písmo: A- | A+

“Už sa nedajte formovať týmto svetom, ale premieňajte sa pretváraním svojho zmýšľania, aby ste sa presvedčili, čo je Božia vôľa, čo je dobré, príjemné a dokonalé.” - Rimanom 12:2.

Pavol si robil starosti, pretože niektorí kresťania boli zjavne ovplyvnení škodlivými názormi a filozofiami, ktoré propagoval Satanov svet. (Ef. 4:17–19) To sa môže stať každému z nás. Satan, ktorý je bohom tohto sveta, sa nás zúfalo snaží odvrátiť od Jehovu a používa pri tom rôzne taktiky. Napríklad ak máme sklon k ctižiadostivosti alebo sa radi predvádzame, môže to využiť. Môže dokonca využiť určité veci, ktoré súvisia s našou výchovou!


Zvykmi či vzdelaním. Robí to preto, aby sme prijali jeho spôsob uvažovania. Je možné zboriť „silné opevnenia“, čiže hlboko zakorenené postoje? (2. Kor. 10:4) Všimnime si, ako na to Pavol odpovedá: „Boríme úvahy a všetko povýšené, čo sa pozdvihuje proti poznaniu Boha, a privádzame každú myšlienku do zajatia, aby sme ju urobili poslušnou Kristovi.“ (2. Kor. 10:5) Teda s Jehovovou pomocou sa dokážeme zbaviť nesprávnych postojov.

PS: Keďže apoštol Pavol je predobrazom dnešných pomazaných bratov Ježiša Krista, aj oni majú obavy, že mnohí členovia skupiny iných oviec sa nechajú unášať filozofiami tých, ktorí predstierajú byť pastiermi Božieho stáda aj na najvýšších miestach!


w19.06 8 ods. 1 – 3

Skryť Zatvoriť reklamu