Útočisko a ochrana v teokratickom boji o život!

Písmo: A- | A+

“Pre mňa je dobré približovať sa k Bohu, Zvrchovaného Pána Jehovu som urobil svojím útočiskom.” - Žalm 73:28.

Anna, Dávid a žalmista zažívali veľké trápenie, no spoliehali sa na Jehovovu pomoc. Zverili sa mu so svojimi starosťami vo vrúcnej modlitbe. Úprimne mu povedali, prečo sa cítia pod takým tlakom. A stále chodili na miesto, kde ľudia uctievali Jehovu. (1. Sam. 1:9, 10; Žalm 55:22; 73:17; 122:1) Boh Jehova súcitne zareagoval na potreby každého z nich. Anna nadobudla vnútorný pokoj. (1. Sam. 1:18) Dávid napísal:


“Mnohé sú nešťastia spravodlivého, ale Jehova ho oslobodzuje zo všetkých.“ (Žalm 34:19) A žalmista neskôr cítil, že Jehova „chytil [jeho] pravicu“ a viedol ho prostredníctvom svojich láskavých rád. (Žalm 73:23, 24) Čo sa učíme z ich príkladu? Občas aj nás zaťažia problémy, ktoré nám spôsobia stres. Ale môžeme ich zvládnuť, keď budeme rozjímať o tom, ako Jehova pomáhal druhým, keď sa budeme naňho spoliehať v modlitbe a keď budeme konať to, čo od nás očakáva. (Žalm 143:1, 4–8)

PS: Teokratická vojna, boj o pravdu, verných pomazaných bratov Ježiša Krista je absolútne ochranný boj o pravdu, ale život nemôžu stratiť, keď verne slúžia pravému Bohu Jehovovi ako praví učeníci jeho syna, Ježiša Krista! Zapečatení verní pomazaní bratia Krista získajú nesmrteľnosť!


w19.06 17 ods. 14 – 15

Skryť Zatvoriť reklamu