V posledných dňoch (v súčasnosti) nastanú kritické časy!

Písmo: A- | A+

“Posielam ťa k synom, ktorí sú vzdorovití a bezcitní, a povieš im: ‚Toto hovorí Zvrchovaný Pán Jehova.‘“ - Ezechiel 2:4.

V súčasnosti oznamujeme dobrú správu o Kráľovstve a snažíme sa robiť učeníkov. Je však pravdepodobné, že počas veľkého súženia sa obsah nášho posolstva zmení. Zdá sa, že budeme oznamovať zdrvujúce posolstvo podobné ťažkému krupobitiu. (Zjav. 16:21) Možno budeme ohlasovať blížiace sa zničenie Satanovho sveta. Časom sa presne dozvieme, čo budeme oznamovať a ako. Budeme používať rovnaké metódy alebo využijeme iné? 

Musíme si počkať a uvidíme. No zdá sa, že budeme mať česť odvážne oznamovať Jehovove rozsudky bez ohľadu na to, ako to budeme robiť. (Ezech. 2:3–5) Je veľmi pravdepodobné, že svojou činnosťou vyprovokujeme národy, aby sa nás pokúsili raz a navždy umlčať. V tom čase sa budeme musieť v našej službe spoliehať na Jehovu rovnako, ako sa naňho spoliehame dnes. Môžeme si byť istí, že náš Boh nás „naplní silou“, aby sme vykonali jeho vôľu. (Mich. 3:8)

PS: Je dôležité si uvedomiť rozdiel medzi zvestovaním dobrej správy o Božom nebeskom Kráľovstve a správou, s ktorou bol poverný Boží prorok Ezechiel v minulosti, a na koho sa to vzťahuje v súčasnosti!

w19.10 16 ods. 8 – 9

Skryť Zatvoriť reklamu