Veci a fakty dokazujúce radosť z presného poznania!

“Moji služobníci budú nadšene jasať, lebo ich srdce bude plné radosti, ale vy budete kričať, lebo vaše srdce bude naplnené bolesťou, budete kvíliť zlomení na duchu.” - Izaiáš 65:14.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Jehova chce, aby bola jeho rodina šťastná. Hoci sa niekedy stretávame s ťažkosťami, máme veľa dôvodov na radosť. Napríklad vieme, že náš nebeský Otec nás vrúcne miluje. Získali sme presné poznanie Božieho Slova. (Jer. 15:16) A sme súčasťou jedinečnej duchovnej rodiny, v ktorej všetci milujú Jehovu, žijú v súlade s jeho vysokými morálnymi zásadami a prejavujú si lásku. (Žalm 106:4, 5)


K nášmu šťastiu prispieva aj to, že máme istú nádej na lepší život v budúcnosti. Jehova čoskoro odstráni všetko zlo a pod vládou jeho Kráľovstva bude na zemi obnovený raj. Máme tiež nádhernú vyhliadku, že mŕtvi budú vzkriesení a opäť sa stretnú so svojimi milovanými. (Ján 5:28, 29) To bude úžasná radosť! A čo je najdôležitejšie, čoskoro bude každý v nebesiach i na zemi slúžiť výlučne nášmu milujúcemu Otcovi a bude mu vzdávať chválu a česť, ktorú si zaslúži.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


PS: Neistota a bolestná starosť sú dôkazom, že nemáme presné poznanie biblickej pravdy, na ktorej je postavená pravá viera a istota spolu s dôverou, že náš nebeský Otec a jeho syn, Ježiš Kristus sa o nás starajú a dajú nám potrebnú pomoc a nádej!


w20.02 13 ods. 15 – 16

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 822
  •  | 
  • Páči sa:  98x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu