Večné vesmírne zákony Jehovu Boha sú nemenné!

Písmo: A- | A+

'Ja som Jehova, nemením sa. A vy ste potomkovia Jakoba, preto ste ešte neboli zničení'.” - Malachiáš 3:6.

Jehova nenávidí špiritizmus! Izraelitom povedal: „Nemá sa nájsť v tebe nikto, kto nechá prejsť ohňom svojho syna alebo svoju dcéru, nikto, kto používa veštenie, kto pestuje mágiu, ani nikto, kto hľadá znamenie, ani čarodejník, ani ten, kto spútava iných zaklínaním, ani nikto, kto sa radí so špiritistickým médiom alebo s tým, kto z povolania predpovedá udalosti, ani nikto, kto sa vypytuje mŕtvych. Lebo každý, kto robí tieto veci, je niečím odporným Jehovovi.“ (5. Mojž. 18:10–12

Kresťania nemusia dodržiavať Zákon, ktorý dal Jehova Izraelitom. Vieme však, že Boží názor na špiritizmus sa nezmenil. Jehova nás pred špiritizmom varuje, lebo vie, že Satan ho používa, aby ubližoval ľuďom. Satan prostredníctvom špiritizmu rozširuje klamstvá, napríklad že mŕtvi žijú v nejakej inej ríši. (Kaz. 9:5) Používa ho aj na to, aby udržiaval ľudí v strachu a odvracal ich od Jehovu. Chce, aby sa zaoberali špiritizmom a dôverovali zlým duchovným silám, a nie Jehovovi.

PS: Nielenže najväčší protivník Jehovu Boha používa celý svet pod jeho kontrolou, bol taktiež schopný infiltrovať sa aj medzi pomazaných bratov Krista v prvom storočí! Nie je potom veľká vec, ak to dokáže aj dnes, pred samým koncom!

w19.04 21 ods. 5 – 6

Skryť Zatvoriť reklamu