Večnosť Božích poslušných bytostí je absolútne istá!

Písmo: A- | A+

Jedna generácia odchádza, druhá prichádza, ale zem zostáva navždy.” - Kazateľ 1:4. Spolu s poslušnými bytosčami!

Jeden cestujúci dozorca v Nórsku hovorí, že ľudia, ktorí sa neradi rozprávajú o duchovných veciach, sú často ochotní rozprávať sa o situácii vo svete. Po pozdrave obyčajne povie: „Myslíte si, že nás čaká lepšia budúcnosť? Dá sa očakávať, že ju zabezpečia politici, vedci alebo niekto iný?“ Keď si osloveného človeka pozorne vypočuje, prečíta alebo cituje biblický verš, z ktorého vyplýva, prečo sa môžeme pozerať do budúcnosti s optimizmom. Niektorých zaujme biblický sľub, že zem tu bude navždy!

A že dobrí ľudia budú na nej žiť večne. (Žalm 37:29) V službe by sme mali používať rôzne prístupy. Prečo? Lebo to, čo zaujíma jedného človeka, nemusí zaujímať druhého. Niektorým neprekáža rozprávať sa o Bohu alebo o Biblii, ale iní zareagujú lepšie, keď sa s nimi najprv porozprávame na inú tému. Mali by sme sa rozprávať o pravde so všetkými ľuďmi bez rozdielu a využívať na to každú príležitosť. (Rim. 1:14–16) Jehova pôsobí, že pravda zapustí korienky v srdci úprimných ľudí a začne rásť. (1. Kor. 3:6, 7

PS: Večný Boh a Stvoriteľ, Jehova, Zvrchovaný Vládca celého vesmíru je ten, kto určí, aké veci budú existovať večne a aké pominú v čase, ktorý on sám určí a rozhodne!

w19.07 22 – 23 ods. 10 – 11

Skryť Zatvoriť reklamu