Večný život možný vďaka Ježišovi Kristovi!

“Som pribitý na kôl s Kristom…žijem v súlade s vierou v Syna, ktorý ma miloval a dal za mňa sám seba.” - Galaťanom 2:20.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Možno si hovoríš: Ako si môžem byť istý, že mi Jehova odpustil? Dá sa povedať, že už len tým, že si takú otázku kladieš, si môžeš byť istý, že ťa Jehova nezavrhol. V jednej Strážnej veži sa pred desiatkami rokov písalo: „[Možno] zisťujeme, že mnohokrát zakopávame a padáme cez nejaký zlozvyk, ktorý sa v našom predošlom spôsobe života zakorenil hlbšie, než sme si uvedomovali... Nevyvodzuj z toho, že si sa dopustil neodpustiteľného hriechu. Práve k takému uvažovaniu by ťa rád doviedol Satan…

…Už samotný fakt, že si zarmútený a nahnevaný sám na seba, je dôkazom toho, že si nezašiel priďaleko. Nech ťa nikdy neunaví pokorne a úprimne sa obracať na Boha a usilovať sa o jeho odpustenie, očistenie a pomoc.“ Predtým ako sa apoštol Pavol stal kresťanom, dopustil sa mnohých vážnych hriechov a pamätal si ich. (1. Tim. 1:12–15) Ale na výkupné sa pozeral ako na osobný dar od Jehovu. Vďaka tomu sa neumáral prehnanými výčitkami svedomia a zameriaval sa na to, aby dával Jehovovi to najlepšie.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Ako môžeme “dávať Jehovovi to najlepšie” je otázka, ktorú by si mal klásť každý jeho uctievateľ! Pretože taký prístup k životu a svätej službe zahŕňuje odkrývať vážne previnenia vrátane vedúcich členov Božieho národa!

w20.11 27 ods. 14;29 ods. 17

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 954
  •  | 
  • Páči sa:  230x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu