Vedúci Zbor by mal ísť príkladom pre všetkých SJ!

“Viete, ako sme medzi vami žili na vaše dobro.” - 1. Tessaloničanom 1:5.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Záujemca by mal vidieť, že si pravdou nadšený a že si o nej presvedčený. Potom sa dá očakávať, že sa pre pravdu nadchne aj on. Ak sa to hodí, môžeš mu povedať, ako to pomáha tebe, keď uplatňuješ biblické zásady. Vďaka tomu si uvedomí, že Biblia obsahuje praktické rady, ktoré môžu pomôcť aj jemu. Záujemcovi môžeš porozprávať o bratoch a sestrách, ktorí mali rovnaký problém!

Ale ako on aj oni, prekonali ho. Môžeš vziať na štúdium niekoho zo zboru, kto by ho mohol svojím príkladom povzbudiť. Pomôž mu vidieť, aké múdre je uplatňovať biblické zásady. Ak záujemca žije v manželstve, študuje aj jeho manželský partner? Ak nie, navrhni mu, aby sa k vám pripojil. Povzbudzuj záujemcu, aby o tom, čo sa naučil, hovoril členom svojej rodiny a priateľom. (Ján 1:40–45)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Vedúci Zbor svedkov Jehovových by mal ísť príkladom nielen pre všetkých svedkov, ale aj záujemcov o dobrú správu Kráľovstva v spôsobe, akým žijú a správajú sa celosvetovo vo všetkých ohľadoch!

w20.10 16 ods. 7 – 9

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 957
  •  | 
  • Páči sa:  233x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
SkryťZatvoriť reklamu