Vedúci Zbor musí ísť príkladom svojim ovečkám!

Písmo: A- | A+

Vyznal som svoju vinu, trápil som sa pre svoj hriech. Ale moji nepriatelia sú plní života a sily.” - Žalm 38:18.

To, že nám na niečom veľmi záleží, je správne. Napríklad je pre nás dôležité, aby sme sa páčili Jehovovi a Ježišovi. (1. Kor. 7:32) Alebo ak sa dopustíme vážneho hriechu, trápi nás to a veľmi si chceme obnoviť dobrý vzťah k Bohu. A veľmi nám záleží na tom, aby sme sa páčili svojmu manželskému partnerovi a starali sa o blaho svojej rodiny a spoluveriacich. (1. Kor. 7:33; 2. Kor. 11:28) Na druhej strane, keby sme si robili prílišné starosti, mohli by sme mať neustále strach o to, čo budeme jesť a čo si oblečieme. (Mat. 6:31, 32

Aby sme zmiernili také starosti, mohli by sme sa zamerať na získavanie majetku. Tým by sme si však oslabili dôveru v Jehovu a utrpeli by sme vážnu duchovnú škodu. (Mar. 4:19; 1. Tim. 6:10) Alebo by nám mohlo príliš záležať na tom, čo si o nás myslia ľudia. Potom by nám viac záležalo na tom, aby sme sa vyhli posmechu a prenasledovaniu, než na tom, aby sme sa páčili Jehovovi. Ako sa pred tým môžeme chrániť? Prosme Jehovu o vieru a odvahu, aby sme nepodľahli strachu z človeka. (Prísl. 29:25; Luk. 17:5.)

PS: To všetko, čo by VZ chcel, aby Jehovove a Kristove ovečky preukazovali v živote, to všetko by oni sami mali preukazovať v každodennom živote a ísť im príkladom až do konca!

w19.11 15 ods. 6 – 7

Skryť Zatvoriť reklamu