Veľkosť lásky Stvoriteľa pre svoju pozemskú rodinu!

“Veď tak veľmi Boh miloval svet, že dal svojho jediného Syna, aby nikto, kto v neho prejavuje vieru, nezahynul, ale mal večný život.” - Ján 3:16.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Ježiš znázornil hĺbku Jehovovej otcovskej lásky v podobenstve o márnotratnom synovi. (Luk. 15:11–32) Otec v tomto podobenstve nikdy neprestal dúfať, že jeho syn sa vráti. Keď nakoniec prišiel domov, otec ho nadšene privítal. Aj my si môžeme byť istí, že keby sme opustili Jehovu, ale potom by sme sa úprimne kajali, náš milujúci Otec je pripravený nás opäť privítať. Náš Otec napraví všetky škody, ktoré spôsobil Adam.

Po jeho vzbure sa Jehova rozhodol, že vyberie 144 000 ľudí, aby s jeho Synom slúžili v nebi ako králi a kňazi. V novom svete bude Ježiš s týmito spoluvládcami pomáhať poslušným ľuďom, aby získali dokonalosť. Keď v záverečnej skúške zostanú verní, Boh im daruje večný život. Potom budú na zemi žiť dokonalí Boží synovia a dcéry. Náš nebeský Otec bude mať z toho veľkú radosť. Budú to nádherné časy!

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Škodu, ktorú spôsobil jeden z Božích anjelov, cherubínov, napraví Božie nebeské kráľovstvo jeho syna, Ježiša Krista s jeho 144 000 spoluvládcami, ktorých Jehova Boh adoptoval z verných členov svojej nedokonalej ľudskej rodiny!

w20.02 6 – 7 ods. 17 – 19

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 821
  •  | 
  • Páči sa:  97x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu