Veľmi dôležitá je kresťanská schopnosť rozlišovať!

Písmo: A- | A+

“Buďte schopní rozlišovať, čo je dôležité. Potom budete... bez chyby a nebudete privádzať druhých k pádu.” - Filipanom 1:10.

Ako by sa mohlo stať, že by sme niekoho priviedli k pádu? Predstav si nasledujúcu situáciu. Záujemcovi sa podarí prekonať svoju závislosť od alkoholu. Uvedomuje si, že odteraz nesmie vypiť ani kvapku. Robí pekné duchovné pokroky a dáva sa pokrstiť. Časom je pozvaný na spoločenské stretnutie, na ktorom mu hostiteľ, náš brat, ponúka alkohol. Bez zlého úmyslu mu hovorí: „Ak si rozvíjaš sebaovládanie, nemusíš mať obavy, keď si trošku vypiješ.“


Predstav si, k akým katastrofálnym následkom by to viedlo, keby nový brat poslúchol túto zlú radu! Naše zhromaždenia nám pomáhajú uplatniť rady z textu na dnešný deň. Dozvedáme sa na nich, čo Jehova považuje za dôležité, a učíme sa, vďaka čomu nás môže považovať za bezchybných. Okrem toho nás podnecujú milovať Jehovu a spolukresťanov. A keď milujeme Boha a našich bratov a sestry, budeme si dávať veľký pozor, aby sme ich nepriviedli k pádu.

PS: Neskúsený brat alebo sestra aj počas mnoho rokov nedokáže rozlíšiť rozdiel medzi uctievaním výlučne Jehovu Boha, nášho nebeského Otca, a vyhnúť sa dávať neprimeranú úctu organizácii a kresťanským spolubratom!


w19.08 10 ods. 9;11 ods. 13 – 14

Skryť Zatvoriť reklamu