Veľmi praktická zásada do denno-denného života!

“Pamätajte: Každý človek má byť pripravený počúvať a nemá byť unáhlený v reči ani v hneve.” - Jakub 1:19.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Kým sa človek duchovne uzdraví, vyžaduje si to čas, preto musíme byť trpezliví. Mnohí bratia a sestry, ktorí boli kedysi nečinní, povedali, že kým opäť začali slúžiť Jehovovi, starší a iní spolukresťania ich museli veľakrát navštíviť. Nancy z juhovýchodnej Ázie napísala: „Veľmi mi pomohla priateľka zo zboru. Mala ma rada ako svoju staršiu sestru. Rozprávala sa so mnou o krásnych chvíľach, ktoré sme spolu zažili. Trpezlivo ma vždy počúvala!

I keď som sa jej zverovala so svojimi pocitmi, a nebála sa mi dať radu, keď som to potrebovala. Bola pripravená kedykoľvek mi pomôcť. Prejavila sa ako pravá priateľka.“ Súcit je ako hojivý balzam, ktorý dokáže utíšiť citovú bolesť. Niektorí nečinní bratia a sestry sú zatrpknutí, lebo pred rokmi ich niekto zo zboru urazil. Zranené city im bránia vrátiť sa k Jehovovi. Niektorí majú pocit, že im bolo ukrivdené. Možno potrebujú niekoho, kto si ich vypočuje a prejaví im pochopenie.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Mnohí, ktorí boli zatrpknutí, urazení a bezdôvodne vylúčení zo zboru a zároveň celý ten čas ignorovaní, utiekajú sa k Jehovovi Bohu a tak majú podporu aj od jeho syna, Ježiša Krista, hlavne pomazní bratia a sestry!

w20.06 26 ods. 10 – 11

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 865
  •  | 
  • Páči sa:  141x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu