Veľmi zodpovedná životná úloha žiakov Ježiša Krista!

“Hlásaj slovo, rob to s pocitom naliehavosti za priaznivých i nepriaznivých okolností.” - 2. Timotejovi 4:2.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Hoci sa zdá, že tvoja služba neprináša výsledky, nestrácaj nádej, že nájdeš nových učeníkov. Spomeň si, že Ježiš prirovnal našu činnosť k práci rybára. Rybárom možno trvá veľa hodín, kým chytia nejaké ryby. Často pracujú dlho do noci alebo zavčas rána a niekedy sa musia plaviť veľmi ďaleko. (Luk. 5:5) Podobne niektorí zvestovatelia celé hodiny trpezlivo „rybárčia“ v rozličnom čase a na rôznych miestach. Prečo? Pretože tak majú možnosť hovoriť s viacerými ľuďmi.

Tí, ktorí vynakladajú mimoriadne úsilie, často zožnú odmenu a nájdu ľudí, ktorí sa zaujímajú o pravdu. Mohol by si sa prispôsobiť a chodiť do služby v inom čase alebo na iné miesta, aby si sa s dobrou správou dostal k viacerým ľuďom? Prečo musíme byť trpezliví aj pri vedení biblického štúdia? Lebo našou úlohou nie je len pomôcť záujemcovi spoznať biblickú pravdu a zamilovať si ju. Chceme mu pomôcť, aby spoznal aj autora Biblie, Jehovu, a vytvoril si k nemu blízky vzťah.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Zvestovateľská služba je úloha daná nám Ježišom Kristom! Ale ešte dôležitejšia úloha je napodobňovať jeho osobnosť a osobnosť jeho a nášho nebeského Otca, Jehovu Boha! Lebo potom budeme schopnejší v naplnení nešej životodárnej úlohe!

w19.07 18 ods. 14 – 15

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 822
  •  | 
  • Páči sa:  98x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu