Veriaci v Jehovu Boha dokážu získať relatívnu dokonalosť!

Písmo: A- | A+

“Aby ste boli schopní rozlišovať, čo je dôležité. Potom budete až do Kristovho dňa bez chyby a nebudete privádzať druhých k pádu.” - Filipanom 1:10.

K tomu, čo je dôležité, patrí posvätenie Jehovovho mena, uskutočnenie Božieho predsavzatia, pokojné vzťahy a jednota v zbore. (Mat. 6:9, 10; Ján 13:35) Keď sa zameriavame na tieto dôležité veci, dokazujeme, že milujeme Jehovu. Apoštol Pavol okrem iného povedal, že máme byť „bez chyby“. To neznamená, že musíme byť dokonalí, ale sa zo všetkých síl snažíme rozvíjať si lásku a rozlišujeme, čo je dôležité!

Jehova sa na nás bude pozerať ako na bezchybných. Jeden zo spôsobov, ako dokazujeme lásku k spolukresťanom, je, že sa snažíme správať tak, aby sme druhých nepohoršovali. Pokyn, aby sme druhých nepohoršovali, treba brať veľmi vážne. Ako by sme mohli druhých pohoršiť? Napríklad tak, že by sme na nich nebrali ohľad pri výbere zábavy, oblečenia alebo zamestnania. Možno to, čo robíme, nie je samo osebe zlé. Ale ak sa na tom druhí pohoršujú, je to vážna vec. (Mat. 18:6)

PS: Interpetácia kresťanských pokynov a nariadení cez inšpirované slová Svätej Biblie nie je vždy ľahká a priama! Je potrebné najprv rozoznať to, čo môže byť vec, ktorá môže potenciálne klopýtať spolukresťanov!

w19.08 10 ods. 9 – 11

Skryť Zatvoriť reklamu