Verní pomazaní poznajú triky Satana a jeho sluhov!

Písmo: A- | A+

“Nedajme sa oklamať Satanom (a jeho služobníkmi), veď dobre poznáme jeho úmysly.! - 2. Korinťanom 2:11.

Satan zneužíva prirodzené túžby. Máme prirodzenú túžbu rozvíjať si schopnosti, vďaka ktorým sa môžeme postarať o seba a o svoju rodinu. (1. Tim. 5:8) Tieto schopnosti nadobúdame väčšinou tak, že chodíme do školy a usilovne sa učíme. Ale musíme byť opatrní. Vzdelávací systém v mnohých krajinách poskytuje študentom nielen praktické vedomosti, ale vyučuje aj múdrosť tohto sveta. Študenti sú vedení k tomu, aby spochybňovali existenciu Boha a hodnotu Biblie.


Učia ich, že všetci inteligentní ľudia veria v evolučnú teóriu. (Rim. 1:21–23) Takéto učenie je v rozpore s múdrosťou od Boha. (1. Kor. 1:19–21; 3:18–20) Buď rozhodnutý, že nikdy nedovolíš, aby ťa Satan zviedol „filozofiou a prázdnym klamom“ tohto sveta. (Kol. 2:8) Stále si dávaj pozor na jeho taktiky. (1. Kor. 3:18) Nikdy mu nedovoľ, aby zahmlil tvoj pohľad na Jehovu. Ži podľa Jehovových vysokých morálnych noriem a nedaj sa Satanom zviesť k tomu, aby si ignoroval Jehovove rady.


PS: “Filozofiou a prázdnym klamom“ môžeme byť zvedení v denno-dennom živote! Aj tými, ktorí sa preukazujú ako “vidiaci” alebo aj “propoci” Najvyššieho! Presne tak, ako varoval Ježiš Kristus pred falošnými učiteľmi a falošnými prorokmi!


w19.06 5 ods. 13;

Skryť Zatvoriť reklamu