Verní priatelia v súčasnosti sú výnimkami aj medzi veriacimi!

Písmo: A- | A+

“Pravý priateľ miluje stále a je bratom, ktorý sa narodil pre čas trápenia.” - Príslovia 17:17. Svätá pravda!

Aristarchos, ktorý pochádzal z macedónskeho mesta Tesalonika, sa k apoštolovi Pavlovi zachoval ako verný priateľ. Prvá zmienka o ňom je v zázname o Pavlovej tretej misionárskej ceste, ktorú podnikol do Efezu. Tam sa Aristarcha zmocnil rozzúrený dav. (Sk. 19:29) Keď ho neskôr dav prepustil, nesnažil sa utiecť do bezpečia, ale zostal s Pavlom. O niekoľko mesiacov, keď bol s Pavlom v Grécku, ho podporoval napriek tomu, že nepriatelia sa snažili Pavla zabiť. (Sk. 20:2–4

A keď bol Pavol okolo roku 58 n. l. poslaný do väzenia v Ríme, Aristarchos ho sprevádzal. Na tejto dlhej ceste zažili aj stroskotanie lode. (Sk. 27:1, 2, 41) Je zjavné, že nejaký čas bol s Pavlom uväznený aj on. (Kol. 4:10) Neprekvapuje nás, že takýto verný priateľ bol pre Pavla veľkým povzbudením. Tak ako Aristarchos, aj my môžeme byť vernými priateľmi, keď tu budeme pre našich bratov a sestry nielen v priaznivom období, ale aj v „čase trápenia“.

PS: Celá Biblia sama, ale aj v jej skutpčne nespočetných záznamoch je prorocká v zmysle, že obsahuje prorocké drámy splňujúce sa v posledných dňoch pred koncom súčasného systému vecí!

w20.01 9 ods. 4 – 5

Skryť Zatvoriť reklamu