Verných pomazaných bratov Krista dnes fackuje Diabol!

“Aby som sa nevyvyšoval, bol mi daný osteň..Satanov anjel, ktorý ma fackuje aby som sa nepýšil.” - 2. Korinťanom 12:7.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Apoštol Pavol hovoril o tom, že ho trápi nejaký osobný problém. Nazval ho „Satanovým anjelom“, ktorý ho stále „fackuje“. Pavlovo trápenie pravdepodobne nespôsobil Satan ani jeho démoni. Ale keď zlí duchovia videli, že Pavlovi spôsobuje utrpenie obrazný osteň, možno mu ho chceli akoby vraziť hlbšie a tak zväčšiť jeho trápenie. Ako Pavol reagoval? Chcel, aby mu Jehova „osteň“ odstránil.

Napísal: „Trikrát som úpenlivo prosil Pána [Jehovu], aby sa odo mňa vzdialil.“ No Jehova ho „ostňa v tele“ nezbavil. Znamená to, že nevypočul Pavlove modlitby? Určite nie. Jeho problém síce neodstránil, ale dal mu silu, aby ho dokázal znášať. Povedal mu: „Moja moc sa zdokonaľuje v slabosti.“ (2. Kor. 12:8, 9) Vďaka Božej pomoci si Pavol zachoval radosť a vnútorný pokoj. (Fil. 4:4–7)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Aj dnes Jehova Boh trestá-disciplinuje svojich adoptovaných synov (mužov a ženy), aby boli disciplinovaní, pokorní a tak plne schopní pre svoju budúcu večnú úlohu: ako nesmrteľní nebeskí spolukráli Ježiša Krista!

w19.11 9 ods. 4 – 5

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 811
  •  | 
  • Páči sa:  87x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu