Vládnuci predstavitelia vždy používajú manipuláciu!

“Stvor vo mne čisté srdce, Bože, a vlož do mňa nového ducha, stáleho.” - Žalm 51:10.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Proti závisti môžeme bojovať, keď si budeme rozvíjať pokoru a spokojnosť. Keď si vypestujeme tieto dobré vlastnosti, už nebudeme druhým závidieť. Pokorný človek si o sebe nemyslí príliš veľa a nedomnieva sa, že si zaslúži viac než druhí. (Gal. 6:3, 4) Spokojný človek sa nezameriava na to, čo nemá, a neporovnáva sa s druhými. (1. Tim. 6:7, 8) Pokorný a spokojný človek sa vždy, keď niekto niečo dostane!

Alebo sa mu v niečom darí. Ak chceme bojovať proti sklonu k závisti a rozvíjať si pokoru a spokojnosť, musíme sa spoliehať na pomoc Božieho svätého ducha. (Gal. 5:16; Fil. 2:3, 4) Jehovov svätý duch nám pomôže preskúmať naše najvnútornejšie myšlienky a pohnútky. S Božou pomocou dokážeme odstrániť nesprávne myšlienky a pocity a nahradiť ich pozitívnymi. (Žalm 26:2)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: V posledných dňoch vládnucí ľudia vždy poukazujú na nedostatky jednotlivca, aby odvádzali pozornosť od svojich sebeckých, neprimeraných ctižiadostí! Zabúdajú na svoju zodpovednosť s hlavným Pastierom, Kristom!

w20.02 15 ods. 8 – 9

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 862
  •  | 
  • Páči sa:  138x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu