Vlastnosť spájajúca ľudstvo so svojim Stvoriteľom!

"Kto nemiluje, nepozná Boha, lebo Boh je láska.” - 1. Jána 4:8.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

V tomto jednoduchom výroku je obsiahnutá základná pravda: Boh je nielen Zdrojom života, ale aj Zdrojom lásky. Jehova nás miluje! Vďaka tomu sa cítime v bezpečí a sme spokojní a šťastní. Kresťania si nemôžu vybrať, či budú milovať Boha a svojho blížneho, alebo nie. Je to prikázanie. (Mat. 22:37–40) Keď dobre spoznáme Jehovu, zistíme, že nie je ťažké poslúchať prvé prikázanie. Veď Jehova je dokonalý, je k nám ohľaduplný a láskavý. 

Ale poslúchať druhé prikázanie je už pre nás možno ťažšie. Prečo? Lebo naši bratia a sestry – ktorí sú našimi najbližšími blížnymi – sú nedokonalí. Niekedy možno povedia alebo urobia niečo, čo vnímame ako necitlivé a neláskavé. Jehova vedel, že s dodržiavaním druhého prikázania budeme mať ťažkosti. Preto svojím duchom viedol niektorých pisateľov Biblie, aby v nej vysvetlili, prečo a ako by sme mali milovať jeden druhého. Jedným z nich bol apoštol Ján. (1. Jána 3:11, 12)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Inšpirované Božie Slovo okrem toho povzbudzuje: “Vy, ktorí milujete Jehovu, nenáviďte, čo je zlé.” To znamená, že praví kresťania nemôžu milovať ani bratov a sestry, ktorí robia zlo, a potom keď sú o tom upozornení, pokračujú v robení zla a tu nezáleží na pozícii osoby v organizácii!

w21.01 8 ods. 1 – 2

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 951
  •  | 
  • Páči sa:  227x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

710 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu