Všemohúceho Stvoriteľa nikto neoklame!

“Božie slovo... je schopné odhaliť myšlienky a úmysly srdca.” - Hebrejom 4:12.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Čo by ťa malo motivovať ku krstu? Pri svojom štúdiu Biblie si sa o Jehovovi veľa naučil – aké má vlastnosti a ako uvažuje a koná. To, čo si sa o ňom dozvedel, zapôsobilo na tvoje srdce a začal si ho milovať. A to by mala byť hlavná pohnútka, prečo sa chceš dať pokrstiť. Tvoje rozhodnutie dať sa pokrstiť je založené aj na tom, čo si sa dozvedel z Biblie a teraz tomu veríš.

Zamysli sa nad tým, čo povedal Ježiš, keď dával príkaz robiť učeníkov. (Mat. 28:19, 20) Podľa týchto slov musia byť noví učeníci pokrstení „v mene Otca a Syna a svätého ducha“. Čo to znamená? Musíš byť presvedčený, že to, čo Biblia učí o Jehovovi, o jeho Synovi, Ježišovi, a o svätom duchu, je pravda. Tieto pravdy majú veľkú silu a môžu hlboko zapôsobiť na tvoje srdce.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Ani Jehovu, ani jeho syna: “Na počiatku bolo Slovo a Slovo bolo u Boha a to Slovo bolo bohom.” - Ján 1:1. Presne tak! Ako Jehova Boh, Stvoriteľ života, tak aj jeho syn dokážu čítať srdcia inteligentných bytostí, anjelov aj ľudí!

w20.03 9 ods. 8 – 9

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 863
  •  | 
  • Páči sa:  139x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu