Všetci sme zodpovední za svoje konanie!

“Lebo každý ponesie svoj vlastný náklad.” - Galaťanom 6:5.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Keď vláda v tvojej krajine zakáže našu činnosť, možno si kladieš otázku, či by si sa mal presťahovať niekam, kde je náboženská sloboda. Je to osobné rozhodnutie, ktoré za teba nemôže urobiť nikto iný. Niektorí pri rozhodovaní možno vezmú do úvahy, čo urobili počas prenasledovania kresťania v prvom storočí. Učeníci z Jeruzalema sa rozpŕchli do rôznych častí Judey a Samárie a dokonca až do Fenície, na Cyprus a do Antiochie. (Mat. 10:23; Sk. 8:1; 11:19)

Ale po ďalšej vlne prenasledovania sa apoštol Pavol rozhodol zostať v oblasti, kde ľudia bránili kresťanskej činnosti. (Sk. 14:19–23) Čo sa učíme z týchto správ? Každý, kto je hlavou rodiny, sa musí sám rozhodnúť, či sa s rodinou odsťahuje alebo nie. Ešte predtým by sa mal modliť a dôkladne zvážiť okolnosti svojej rodiny, ako aj pozitívne i negatívne účinky, ktoré by mohlo presťahovanie pre ňu znamenať. Preto by sme druhých nemali za ich rozhodnutie súdiť.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Skoro všetko, čo Satan Diabol urobí proti Jehovovi Bohu, jeho synovi a tým, ktorí ich následujú, môže Všemohúci využiť v prospech svojho večného predsavzatia, ktoré má v spojení so svojim synom a jeho 144 000 pomazanými bratmi a sestrami!

w19.07 10 ods. 8 – 9

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 868
  •  | 
  • Páči sa:  144x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu