Všetci veriaci musíme verne dokončiť našu službu!

Písmo: A- | A+

“To, čo ste začali, teraz aj rovnako ochotne dokončite podľa svojich možností.” - 2. Korinťanom 8:11. Našu kresťanskú službu!

Jehova dal každému z nás možnosť robiť vlastné rozhodnutia. Učí nás rozhodovať sa múdro, a ak poslúchame jeho rady, sme v živote šťastní. (Žalm 119:173) Čím viac sa riadime múdrymi radami z Božieho Slova, tým lepšie rozhodnutia robíme. (Hebr. 5:14) Niekedy sa môže stať, že si dáme dobrý cieľ, no máme problém dokončiť to, čo sme začali. Uveďme si niekoľko príkladov. 

Mladý brat sa rozhodne, že si prečíta Bibliu. Niekoľko týždňov sa mu to darí, ale po čase s tým prestane. Sestra sa rozhodne, že sa stane pravidelnou priekopníčkou, no stále odsúva dátum, keď začne. Rada starších sa zhodne na tom, že v zbore je potrebné vykonávať pastierske návštevy, ale prejdú celé mesiace a nevykonajú ani jednu. Opísané situácie sú odlišné, no jedno majú spoločné. Títo kresťania si dali cieľ, no potom ho neuskutočnili.

PS: Cieľom Kristových učeníkov, hlavne jeho pomazaných bratov je verne dokončiť svoju kresťanskú službu až do konca, keď sám Ježiš Kristus oznámi, že sa skončila a začne etapa konca!

w19.11 26 ods. 1 – 2

Skryť Zatvoriť reklamu