Vymýšľajú si svoje pravdy počas posledných 100 rokov!

“Potom sa s nimi vrátil do Nazareta a ďalej ich poslúchal... “ - Lukáš 2:51.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Ježiš sa už ako chlapec rozhodol, že bude poslúchať svojich rodičov. Nikdy neprotestoval, keď ho chceli niečo naučiť, a nemyslel si, že vie niečo lepšie ako oni. Zodpovednosť, ktorú mal ako najstarší syn, bral vážne. Od svojho adoptívneho otca sa usilovne učil tesárske remeslo, aby mu pomohol uživiť rodinu. Ježišovi jeho rodičia pravdepodobne porozprávali o jeho zázračnom narodení?

Alebo i o tom, čo o ňom povedali poslovia od Boha? (Luk. 2:8–19, 25–38) Ale Ježiš sa neuspokojil iba s tým, čo počul. Aj sám si študoval Písmo. Ako to vieme? Lebo učitelia v Jeruzaleme, s ktorými sa pri jednej príležitosti rozprával, „žasli nad jeho porozumením a odpoveďami“. (Luk. 2:46, 47) A to mal ešte len 12 rokov! Navyše už v takom mladom veku s istotou vedel, že Jehova je jeho Otcom. (Luk. 2:42, 43, 49)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Dnešní učitelia učiteľov si nepestovali pokornú osobnosť Jehovu Boha a jeho syna, Ježiša Krista! Inak by sa nechovali tak povýšenecky ako farizeji v čase Krista v prvom storočí!

w20.10 29 ods. 13 – 14

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 953
  •  | 
  • Páči sa:  229x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu