Výsledok vzkriesenia pomazaných bratov Krista!

"Tak je to aj so vzkriesením mŕtvych. Seje sa porušiteľné telo, vzkriesené je neporušiteľné.” - 1. Korinťanom 15:42.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Apoštol Pavol hovoril o ľuďoch, ktorí sú kriesení s „duchovným telom“ a majú žiť v nebi. (1. Kor. 15:43, 44) Keď žil Ježiš na zemi, mal hmotné telo. Ale keď bol vzkriesený, „stal sa životodarným duchom“ a vrátil sa do neba. Podobne aj pomazaní kresťania dostanú pri vzkriesení duchovné telo, aby mohli žiť v nebi. Pavol vysvetlil: 

"Ako sa podobáme tomu vytvorenému z prachu, tak sa budeme podobať tomu, ktorý prišiel z neba.“ (1. Kor. 15:45–49) Majme na mysli, že Ježiš nebol vzkriesený v ľudskom tele. Pavol vysvetľuje prečo: „Telo a krv nemôžu zdediť Božie Kráľovstvo“, ktoré sídli v nebi. (1. Kor. 15:50) Apoštoli a ďalší pomazaní kresťania nemali byť kriesení do neba s porušiteľným telom z mäsa a krvi.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Biblický výraz “neporušiteľný” znamená tiež nesmrteľný a zároveň, podľa slov Ježiša Krista, aj životodárny, čo znamená, že vzkriesení pomazaní bratia Krista a tiež pozemskí adoptovaní synovia Jehovu Boha budú schopní dať život mŕtvym osobám!

w20.12 11 ods. 10 – 12

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 953
  •  | 
  • Páči sa:  229x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu