Vytrvalosť je charakteristika pravých kresťanov!

“Ale kto vytrvá až do konca, bude zachránený.” - Matúš 24:13.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Bežci na dlhé vzdialenosti sa musia stále pozerať pod nohy, aby sa nepotkli. Keď spadnú, vstanú a bežia ďalej. Nesústreďujú sa na to, o čo sa potkli, ale na to, aby dobehli do cieľa a získali cenu. Aj v našom kresťanskom behu môžeme mnohokrát „zakopnúť a spadnúť“, čiže povedať alebo urobiť niečo nesprávne. Alebo sa nás môže dotknúť niečo, čo neúmyselne povedali či urobili naši spolukresťania. Ak sa to stane, nemalo by nás to prekvapiť!

Lebo všetci sme nedokonalí a bežíme po tej istej úzkej ceste. Preto sa stáva, že do seba niekedy „narazíme“ a vznikne „dôvod sťažovať sa na niekoho“. (Kol. 3:13) No nemali by sme sa sústrediť na to, čo nás pohoršilo, ale na odmenu, ktorá nás čaká, a pokračovať v kresťanskom behu. Keby sme zatrpkli a odmietli vstať, nedobehli by sme do cieľa a prišli by sme o odmenu. Okrem toho by sme mohli priviesť k duchovnému pádu druhých, ktorí sa snažia zostať na úzkej ceste vedúcej k životu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Vytrvalosť od pravých kresťanov je dnes nutná, lebo sú klopýtaní nespočetnekrát a cieľ ich kresťanského behu sa neustále posúva čoraz viac a viac do neurčitej budúcnosti bez faktických dôkazov od tých, ktorí sa nad nimi bezdôvodna vyvýšujú!

w20.04 26 ods. 1;28 ods. 8 – 9

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 955
  •  | 
  • Páči sa:  231x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu