Význam súhlasu s konaním Božej vôle Stvoriteľa!

“Nikto nemôže prísť ku mne, ak ho nepritiahne Otec, ktorý ma poslal, a ja ho vzkriesim v posledný deň.” - Ján 6:44.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Neviditeľným darom, ktorý máme, je možnosť spolupracovať s Jehovom a s nebeskou časťou jeho organizácie. (2. Kor. 6:1) Spolupracujeme s nimi vždy, keď sme vo zvestovateľskej službe. Pavol o sebe a o všetkých, ktorí sa zapájajú do tejto služby, povedal, že sú „Božími spolupracovníkmi“. (1. Kor. 3:9) Keď zvestujeme dobrú správu, spolupracujeme aj s Ježišom. Spomeňme si, že čo Ježiš svojim nasledovníkom prikázal!

Aby „robili učeníkov z ľudí všetkých národov“, dodal: „Budem s vami.“ (Mat. 28:19, 20) A ako spolupracujeme s anjelmi? Sme veľmi vďační, že anjeli nás vedú pri oznamovaní „večnej dobrej správy... tým, ktorí bývajú na zemi“. (Zjav. 14:6) Čo dokážeme robiť vďaka podpore z neba? Keď rozprávame o dobrej správe a zasievame obrazné semienka, niektoré z nich padnú do „dobrej pôdy“ a vyrastú. (Mat. 13:18, 23) Kto spôsobuje, že rastú a prinášajú úrodu? Odpoveď dal Ježiš v texte na dnešný deň.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: “Nebeská časť Božej organizácie” ešte stále spí spánkom mŕtvych! Ale Ježiš Kristus je stále neviditeľne prítomný s jeho pomazanými bratmi, okrem anjelov, ktorých dal Jehovah k dispozícii svojim ľudským, nedokonalým, ale verným adoptovaným synom!

w20.05 30 ods. 14 – 15

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 955
  •  | 
  • Páči sa:  231x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu