Vzbúra Adama, Evy a Diabla nezmarila Božie predsavzatie!

“Boh nám prejavil svoju lásku....vyslal svojho jediného Syna do sveta, aby sme vďaka nemu získali život.” - 1. Jána 4:9.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Pravá láska sa prejavuje skutkami. (Porovnaj Jakuba 2:17, 26.) Príkladom je Jehovova láska. (1. Jána 4:19) Jehova dal zapísať do svojho Slova veľa krásnych slov, ktorými nás uisťuje o svojej láske. (Žalm 25:10; Rim. 8:38, 39) Ale o jeho láske nás presviedčajú nielen jeho slová, ale aj to, čo pre nás robí. Jehova poslal svojho milovaného Syna, aby za nás trpel a zomrel. (Ján 3:16)

Mohol by niekto pochybovať, že Jehova nás miluje? Svoju lásku k Jehovovi a Ježišovi dokazujeme tak, že ich poslúchame. (Ján 14:15; 1. Jána 5:3) A Ježiš nám výslovne prikázal, aby sme milovali jeden druhého. (Ján 13:34, 35) Nestačí len bratom a sestrám hovoriť, že ich milujeme. Musíme im to dokázať tým, čo pre nich robíme. (1. Jána 3:18)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Lásku k Bohu Jehovovi a jeho synovi, Ježišovi Kristovi, preukážeme tak, že budeme celý život napodobňovať dokonalý príklad Božieho jednosplodeného syna, Ježiša Krista alebo Michaela, ktorý je teraz nesmrteľná osoba!

w21.01 9 ods. 6;10 ods. 8

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 959
  •  | 
  • Páči sa:  235x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
SkryťZatvoriť reklamu