Vzdelaný človek vie kedy hovoriť a kedy mlčať!

“Je čas narodiť sa a čas umrieť, čas sadiť a čas vytrhávať…čas mlčať a čas hovoriť.” - Kazateľ 3:2, 7.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Ak nedržíme svoj jazyk na uzde, môžeme spôsobiť veľa škody. Napríklad čo urobíš, keď sa stretneš s bratom alebo so sestrou, ktorí žijú v krajine, kde je naša činnosť zakázaná, a ty by si chcel vedieť, ako tam prebiehajú zhromaždenia a zvestovateľská služba? Samozrejme, že to myslíš dobre. Keďže máme našich bratov a sestry radi, zaujímame sa, ako sa im darí. Okrem toho, keď sa za nich modlíme, chceme byť konkrétni.

No práve v takejto situácii by sme mali mlčať. Ak by sme na niekoho naliehali, aby nám vyzradil dôverné informácie, bol by to prejav nedostatku lásky – jednak k nemu, ale aj k bratom a sestrám, ktorí mu dôverujú, že nebude hovoriť o ich činnosti. Určite nikto z nás nechce týmto bratom a sestrám pridávať ďalšie starosti. Podobne ani žiaden kresťan žijúci v krajine, kde sú Jehovovi svedkovia zakázaní, by nechcel prezradiť podrobnosti o ich činnosti!

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Sú tiež časy, keď je dôležité zdôveriť sa bratom a sestrám s informáciou, ktorá je životne potrebná, aby vedeli, kde sa nachádzame v toku času a presne vedeli, na ktorú stranu sa pripojiť v konečnej fáze svetovej situácii!

w20.03 21 ods. 11 – 12

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 862
  •  | 
  • Páči sa:  138x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu