Vždy, keď sa Izraeliti vrátili ku Jehovovi Bohu, Boli zachránení!

“Keď sa ku mne vrátite a upokojíte sa, budete zachránení....a keď budete mi dôverovať, budete silní.“ - Izaiáš 30:15.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Apoštoli mali jasný dôkaz, že Jehova je s nimi. Dal im moc konať zázraky. (Sk. 5:12–16; 6:8) My takú moc nemáme. Ale Jehova nás prostredníctvom svojho Slova láskavo uisťuje, že keď trpíme za to, že robíme, čo je správne, máme jeho priazeň a pomoc jeho ducha. (1. Petra 3:14; 4:14) Preto si nerobme starosti, či zvládneme kruté prenasledovanie, ktoré možno zažijeme. Sústreďme sa na to, čo môžeme robiť teraz!

Aby sme si posilňovali dôveru, že Jehova je schopný sa o nás postarať a zachrániť nás. Musíme sa spoľahnúť na Ježišov sľub: „Dám vám také slová a múdrosť, ktorej ani všetci vaši protivníci dohromady nebudú schopní odporovať ani jej protirečiť.“ Ježiš nás uisťuje: „Keď vytrváte, zachránite si život.“ (Luk. 21:12–19) A nikdy nezabudnime, že aj keď Jehovovi služobníci zomrú, Jehova si ich pamätá do najmenších detailov a môže ich vzkriesiť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Opakovane musím zdôrazniť, ako mnohokrát predtým, že slová Izaiáša sa v prvom rade vzťahujú na pomazaných bratov Ježiša Krista a adoptovaných synov Jehovu Boha v čase “dňa nášho Pána Ježiša Krista”!

w21.01 4 ods. 12

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 952
  •  | 
  • Páči sa:  228x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

711 článkov
SkryťZatvoriť reklamu