Vždy sa spoliehajme na nášho nebeského Otca!

“Skrášlení svätosťou sú tvoji mladí ľudia, sú ako kvapôčky rosy zrodené pri úsvite.” - Žalm 110:3.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Môže trvať istý čas, kým ťa ľudia, ktorí ťa poznajú odmalička, budú brať ako dospelého. Ale buď si istý, že Jehova vidí viac ako ľudia. Vie, aký si a čo dokážeš. (1. Sam. 16:7) Dávid pracoval na svojom vzťahu k Bohu. Robil to tak, že pozoroval Jehovovo stvorenie. Zamýšľal sa nad tým, čo sa z vytvorených vecí o ňom dozvedá. To sa od Dávida môžeš naučiť. (Žalm 8:3, 4; 139:14; Rim. 1:20)

Keď máš nejaký problém, spoliehaj sa na Jehovu, že ti ho pomôže zvládnuť. Napríklad posmievajú sa ti spolužiaci za to, že si Jehovov svedok? Ak áno, modli sa k Jehovovi, aby ti s tým pomohol. A uplatni praktické rady, ktoré nájdeš v Biblii a v biblických publikáciách a videách. Zakaždým, keď uvidíš, že ti Jehova pomohol zvládnuť nejaký problém, tvoja dôvera v neho sa posilní. A keď druhí uvidia, že sa spoliehaš na Jehovu, získaš si ich dôveru.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Na to, aby sme sa mohli spoliehať na Jehovu Boha, nášho nebeského Otca, cez jeho syna, Ježiša Krista, potrebujeme silnú vieru, ktorá ja založená na presnom poznaní Biblie a dôkladnom uistení sa o pravde!

w21.03 4 ods. 7

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 955
  •  | 
  • Páči sa:  231x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu