Začínajú sa zviditeľňovať členovia Muža Bezprávia!

“Písal som niečo zboru, ale Diotrefes, ktorý s nimi rád zaujíma prvé miesto, neprijíma od nás nič s úctou.” - 3. Jána 9.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Diotrefes, ktorý žil v prvom storočí, závidel tým, ktorí viedli kresťanský zbor. Chcel v zbore zaujať „prvé miesto“, a preto šíril zlomyseľné reči o apoštolovi Jánovi a iných bratoch, aby si ich zbor prestal vážiť. (3. Jána 10) Zrejme by sme nezašli tak ďaleko ako Diotrefes, no mohlo by sa stať, že by sme závideli spolukresťanovi, ktorému boli v zbore zverené určité úlohy, po ktorých túžime aj my!

Najmä ak si myslíme, že by sme ich zvládli rovnako dobre ako on, ak nie lepšie. Závisť je ako jedovatá burina. Keď v srdci zapustí korene, je ťažké ju vykynožiť. Je živnou pôdou pre ďalšie nežiaduce vlastnosti, ako je žiarlivosť, pýcha a sebectvo, a bráni rastu dobrých vlastností, ako je láska, súcit a láskavosť. Keď si uvedomíme, že v našom srdci začalo klíčiť semeno závisti, musíme ho čo najskôr vykoreniť.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Apoštol Pavol, ako predobraz pomazaných bratov Ježiša Krista v posledných dňoch, varoval, že deň Jehovu Boha (deň nášho Pána Ježiša Krista) nepríde, kým nepríde najprv odpadlíctvo a Muž Bezprávia bude zjavený! Diotrefes je predobrazom Muža Bezprávia!

w20.02 15 ods. 6 – 7

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 811
  •  | 
  • Páči sa:  87x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu