Zakrátko s konečnou platnosťou sa splní proroctvo Joela!

“Vylejem niečo zo svojho ducha na ľudí každého druhu. Vaši synovia a dcéry budú prorokovať.” - Skutky apoštolov 2:17.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Sme veľmi radi, že patríme do Jehovovej rodiny, a zo všetkých síl sa snažíme rešpektovať tých, ktorým Jehova zveril určitú autoritu. Z Biblie vyplýva, že Jehova si cení ženy rovnako ako mužov. Dozvedáme sa z nej, že v prvom storočí dal svätého ducha ženám i mužom a dal im schopnosť vykonávať zázračné skutky, napríklad hovoriť rôznymi jazykmi. (Sk. 2:1–4, 15–18)

Ženy aj muži boli pomazaní svätým duchom a budú vládnuť s Kristom v nebi. (Gal. 3:26–29) Odmenu večného života na zemi dostanú tak ženy, ako aj muži. (Zjav. 7:9, 10, 13–15) A tak muži, ako aj ženy dostali za úlohu zvestovať dobrú správu a robiť učeníkov. (Mat. 28:19, 20) Napríklad v knihe Skutky sa píše o sestre, ktorá sa volala Priscilla a ktorá spolu so svojím manželom Akvilom presnejšie vysvetlila pravdu vzdelanému mužovi Apollovi. (Sk. 18:24–26)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Aj dnes “jednoduchí” bratia a sestry, svedkovia Jehovoví, pod vplyvom Božieho svätého ducha, jeho dynamickej sily, už začínajú chápať hlboké pravdy napísané pod inšpiráciou Jehovu Boha jeho prorokmi!

w21.02 14 ods. 1;15 ods. 4

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 951
  •  | 
  • Páči sa:  227x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

710 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu