Zavádzanie z neznalosti je stále len zavádzanie!

“Mám aj iné ovce...aj tie musím priviesť a budú počúvať môj hlas a vznikne jedno stádo s jedným pastierom.” - Ján 10:16.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Nie všetci, ktorí majú nádej na život v nebi, tvoria „verného a rozvážneho otroka“. (Mat. 24:45–47) Jehova a Ježiš dnes sýtia, čiže vyučujú, mnohých prostredníctvom niekoľkých. Tak to bolo aj v prvom storočí. V tom čase sa len malý počet pomazaných kresťanov podieľal na písaní Kresťanských gréckych písiem. Aj dnes bolo poverených len niekoľko pomazaných, aby poskytovali Božiemu ľudu „pokrm v pravý čas“.

Jehova sa rozhodol, že väčšine svojich služobníkov dá večný život na zemi a len niekoľkým život v nebi, kde budú vládnuť s Ježišom. Odmení všetkých, či už tvoria skupinu „Žida“, alebo patria k „desiatim mužom“. Od každého z nich očakáva, že budú poslúchať jeho zákony a zostanú mu verní. (Zach. 8:23) Musia zostať pokorní, zjednotene mu slúžiť a prispievať k pokoju v kresťanskom zbore. Buďme v tomto čase konca odhodlaní verne slúžiť Jehovovi a nasledovať Krista ako „jedno stádo“!

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Už priznali, že ovce budú oddelené od capov v budúcnosti! Presne to isté sa stane s pomazanými bratmi Ježiša Krista! Zlí budú oddenlení od verných v tom istom čase! A len potom sa stanú “jedným stádom s jedným pastierom”!

w20.01 31 ods. 15 – 16

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 822
  •  | 
  • Páči sa:  98x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu