Závisť bola dôvodom prvého hriechu!

“Srdce je zradnejšie ako čokoľvek iné a je schopné všetkého. Kto sa v ňom vyzná”? - Jeremiáš 17:9.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Jakob miloval všetkých svojich synov, ale 17-ročného Jozefa najviac. Ako na to reagovali Jozefovi bratia? Začali naňho žiarliť a znenávideli ho. Preto ho predali do otroctva a otca oklamali, že ho roztrhala divá zver. Nechali sa ovládnuť závisťou a tým narušili pokoj v rodine a otcovi spôsobili nesmiernu bolesť. (1. Mojž. 37:3, 4, 27–34) Závisť je zaradená medzi „skutky tela“!

A pre ktoré ľudia nezdedia Božie Kráľovstvo. (Gal. 5:19–21) Keď sa v srdci človeka zakorení závisť, môže priniesť jedovaté plody v podobe nenávisti, hádok a výbuchov hnevu. Z toho, čo urobili Jozefovi bratia, vidno, že závisť môže narušiť vzťahy a pokoj v rodine. Zrejme by sme nikdy neurobili to čo oni, ale nezabudnime, že každý z nás má nedokonalé a zradné srdce. Preto nás neprekvapuje, že občas bojujeme so závisťou.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Závisť prvej osoby bola vyjadrená týmito inšpirovanými slovami: “Povedal si si v srdci: ‚Vystúpim do nebies, nad Božie hviezdy vyzdvihnem svoj trón a posadím sa na vrch stretávania na ďalekom severe.” - Izaiáš 14:13.

w20.02 14 ods. 1 – 3

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 823
  •  | 
  • Páči sa:  99x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu