Závisť človeka je spojená s jeho ctižiadosťou!

“Nič nerobte z povýšenectva...ale pokorne sa pozerajte na druhých ako na takých, ktorí vás prevyšujú.” - Filipanom 2:3.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Pri jednej príležitosti vzal Jehova niečo z ducha, ktorý bol na Mojžišovi, a dal ho skupine izraelských starších, ktorí stáli pri stane stretávania. Zakrátko sa Mojžiš dopočul, že dvaja starší, ktorí neboli pri stane stretávania, tiež dostali svätého ducha a začali sa správať ako proroci. Ako zareagoval, keď ho Jozua požiadal, aby im v tom zabránil? Mojžiš nezačal týmto dvom mužom závidieť, že im Jehova prejavil priazeň.

Bol pokorný a tešil sa z toho, že Jehova ich takto poctil. (4. Mojž. 11:24–29) Čo sa učíme od Mojžiša? Možno slúžiš ako zborový starší a veľmi rád vykonávaš svoje povinnosti. Ako by si zareagoval, keby si mal školiť brata, ktorý by tieto úlohy časom mohol prevziať? Ak si pokorný tak ako Mojžiš, nebudeš sa pozerať na toho brata ako na súpera, ktorý ťa chce pripraviť o úlohu v zbore. Naopak, budeš šťastný, že mu môžeš pomáhať.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Všetky ľudské emócie majú svoj účel! Tak napríklad šťastie človeka podporuje jeho zdieľanie a spoluprácu s inými členmi kresťanského zboru! Je to aj vlastnosť uctievateľov Jehovu, ich šťastného Boha, Stvoriteľa a nebeského Otca!

w20.02 15 ods. 9;17 ods. 10 – 11

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 811
  •  | 
  • Páči sa:  87x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu