Zhromaždenie pomazaných bratov Krista je ich zapečatenie!

“A vyšle svojich anjelov so silným zvukom trúbky a zhromaždia jeho vyvolených zo štyroch svetových strán, od jedného konca nebies až po druhý.” - Matúš 24:31.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Počet tých, ktorí na Pamätnej slávnosti prijímajú symboly, v posledných rokoch neustále stúpa. Malo by nás to znepokojovať? Nie, pretože „Jehova pozná tých, čo mu patria“. (2. Tim. 2:19) Bratia, ktorí na Pamätnej slávnosti počítajú tých, ktorí prijímajú symboly, nevedia, kto z nich je naozaj pomazaný. To vie len Jehova. Preto do počtu zarátajú aj tých, ktorí si myslia, že sú pomazaní, ale v skutočnosti nie sú. Napríklad niektorí v minulosti prijímali symboly!

Ale časom prestali. Iní možno trpia psychickými poruchami, následkom ktorých veria, že budú vládnuť s Kristom v nebi. Z toho vyplýva, že nevieme presne povedať, koľko pomazaných je ešte na zemi. Keď Ježiš príde vziať pomazaných do neba, budú žiť v rôznych častiach zeme. Biblia naznačuje, že v posledných dňoch bude na zemi malý počet pomazaných. (Zjav. 12:17) No nikde sa v nej nepíše o tom, koľko pomazaných bude na zemi, keď vypukne veľké súženie.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Apoštol Ján vysvetlil, že jeho pomazaní bratia alebo adoptovaní synovia Jehovu Boha majú “poznanie” (1. Jána 2:20)! Podobne ako tí, ktorí preukazujú, že “sú v pravde” to dokazujú tým, že pravdu poznanjú a môžu vysvetliť aspoň základné učenia Ježiša Krista!

w20.01 29 – 30 ods. 11 – 13

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 823
  •  | 
  • Páči sa:  99x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu