Žiadny človek nemôže nútiť uctievateľov Jehovu Boha!

“Jehova je na mojej strane, nebudem sa báť. Čo mi môže urobiť človek?” - Žalm 118:6.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Apoštol Pavol sa ocitol v nebezpečenstve. Asi v roku 56 n. l. ho dav vyvliekol z chrámu v Jeruzaleme a chcel ho zabiť. Na druhý deň, keď Pavla priviedli pred Sanhedrin, ho jeho nepriatelia takmer roztrhali na kusy. (Sk. 21:30–32; 22:30; 23:6–10) V tej chvíli si Pavol možno hovoril, že viac už nezvládne. Akú pomoc dostal? V noci po zatknutí sa Pavlovi zjavil „Pán“, Ježiš, a povedal mu:

“Buď odvážny! Lebo ako si dôkladne svedčil o mne v Jeruzaleme, tak budeš svedčiť aj v Ríme.“ (Sk. 23:11) Toto povzbudenie prišlo v pravý čas. Ježiš pochválil Pavla za to, ako o ňom svedčil v Jeruzaleme. Ubezpečil ho, že sa bezpečne dostane do Ríma a aj tam bude o ňom svedčiť. Po tomto uistení sa Pavol určite cítil v bezpečí ako dieťa v náručí svojho otca.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Veľmi povzbudzujúca skúsenosť pre dnešných pomazaných bratov Krista a adoptovaných synov Jehovu Boha, aby nemali strach pred mužmi, ktorí sa dnes vyvyšujú nad Boží národ!

w20.11 12 ods. 1;13 ods. 3 – 4

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 997
  •  | 
  • Páči sa:  273x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu