Žijeme v časoch potreby najväčšej útechy!

Písmo: A- | A+

“Preto mu prišiel na pomoc Barnabáš. Doviedol ho k apoštolom a vyrozprával im, ako Saul na ceste uvidel Pána, ktorý s ním hovoril, a ako smelo v Damasku zvestoval v mene Ježiša.” - Skutky 9:27.

V prvom storočí n. l. sa dal Jehovovi k dispozícii štedrý muž, ktorý sa volal Jozef (prezývaný Barnabáš). (Sk. 4:36, 37) Keď sa Saul stal kresťanom, mnohí bratia sa ho báli, lebo predtým prenasledoval Ježišových nasledovníkov. No Barnabáš za ním prišiel a láskavo mu pomohol. (Sk. 9:21, 26–28) Neskôr sa starší v Jeruzaleme dozvedeli, že je potrebné povzbudiť bratov a sestry, ktorí žili vo vzdialenej sýrskej Antiochii. Koho tam poslali? Barnabáša. A bola to dobrá voľba!


V Biblii sa píše, že „všetkých povzbudzoval, aby podľa predsavzatia svojho srdca zotrvali v Pánovi“. (Sk. 11:22–24) Aj nám môže Jehova pomôcť, aby sme sa pre našich bratov a sestry stali „synmi útechy“. Napríklad nás môže použiť, aby sme utešili niekoho, komu zomrel niekto blízky. Alebo nás môže podnietiť, aby sme niekoho, kto je chorý či skľúčený, navštívili alebo mu zatelefonovali a povzbudili ho. Dovolíš Jehovovi, aby ťa používal tak ako Barnabáša? (1. Tes. 5:14)

PS: Blížime sa k časovému úseku v histórii ľudstva, kedy všetci budeme potrebovať najviac útechy a povzbudenia ohľadne našej viery, aby nepodľahla tlakom, ktoré sa už začínajú ukazovať, ale budú sa budú neustále zintenzívňovať až do samého konca tohoto zlého satanského systému vecí!


w19.10 22 ods. 8

Skryť Zatvoriť reklamu