Žijeme vo veľmi nebezpečných časoch konca!

Písmo: A- | A+

“Plány usilovného vždy vedú k úspechu, ale každého, kto je unáhlený, čaká chudoba.” - Príslovia 21:5.

Jehova ti môže dať „chcenie, ako i konanie“, aby si uskutočnil svoje rozhodnutie. (Fil. 2:13) Preto ho pros, aby ti prostredníctvom svätého ducha dal potrebnú silu. Nevzdávaj sa, aj keď sa ti zdá, že tvoja modlitba zostala nevypočutá. Ježiš povedal: „Stále proste, a [svätý duch] vám bude daný.“ (Luk. 11:9, 13) Okrem toho si urob plán. Ak chceš zrealizovať nejaký projekt, potrebuješ plán. Potom sa ho musíš držať. Podobne by sme mali postupovať, keď robíme nejaké rozhodnutie. 

Pred rozhodnutím si urob zoznam krokov, ktoré ti pomôžu dosiahnuť tvoj cieľ. Väčšie úlohy si rozdeľ na menšie. Tak budeš môcť ľahšie sledovať, ako sa ti ich darí zvládnuť. Apoštol Pavol povzbudil Korinťanov, aby si „každý prvý deň v týždni“ odložili nejakú časť peňazí bokom, aby nemuseli robiť zbierky, až keď k nim príde. (1. Kor. 16:2) Keď si veľkú úlohu rozdelíš na menšie, nebude sa ti zdať nesplniteľná.

PS: Musíme sa neustále uisťovať koho máme pred sebou neustále ako nášho vodcu! Jehova Boh dal všetkú moc na nebi aj na Zemi svojmu jednosplodenému synovi, Ježišovi Kristovi, ktorý je našim dokonalým príkladom ako žiť náš život v každom momente!

w19.11 29 ods. 13 – 14

Skryť Zatvoriť reklamu