Zjavenia pravdy od Jehovu Boha je neporovnateľná výsada!

Písmo: A- | A+

“Touto službou sme boli poverení, lebo nám Boh prejavil milosrdenstvo. Preto sa nevzdávame.” - 2. Korinťanom 4:1.

Dobrým príkladom človeka, pre ktorého bola služba najdôležitejšou činnosťou v živote, je apoštol Pavol. Keď bol počas svojej druhej misionárskej cesty v Korinte, nemal veľa peňazí, a tak musel nejaký čas vyrábať stany. Pracoval, aby uhradil svoje náklady a mohol oznamovať dobrú správu v Korinte bez toho, aby bratov a sestry finančne zaťažoval. (2. Kor. 11:7) Aj keď musel pracovať, službu dával na prvé miesto!

A zvestoval dobrú správu každý sabat. Keď sa mu zmenili okolnosti, mohol sa venovať službe viac. Čítame, že „sa dôkladne zaoberal slovom a svedčil Židom, aby dokázal, že Ježiš je Kristus“. (Sk. 18:3–5; 2. Kor. 11:9) Neskôr, keď bol dva roky v domácom väzení v Ríme, hovoril o dobrej správe s ľuďmi, ktorí ho navštevovali, a písal listy. (Sk. 28:16, 30, 31) Nepripustil, aby čokoľvek odvádzalo jeho pozornosť od služby.

PS: Pozorné štúdium biblickej správy nám zjaví akým spôsobom si praje náš Pán, Ježiš Kristus, aby sme zvestovali dobrú správu o Božom nebeskom Kráľovstve v spoločnosti s jeho 144 000 pomazaných spoločníkov a bratov!

w19.04 4 ods. 9

Skryť Zatvoriť reklamu