Zlo malo začiatok a bude mať aj koniec raz a navždy!

Písmo: A- | A+

Vaším otcom je Diabol a chcete plniť túžby svojho otca. Ten bol vrahom, keď začal, a nestál pevne v pravde, lebo v ňom nie je pravda. Keď klame, hovorí podľa vlastného sklonu, lebo je klamár a otec klamstva.” - Ján 8:44.

Satanove klamstvá prispievajú k žiaľu a trápeniu. Keď zomrie dieťa, ľudia niekedy hovoria smútiacim rodičom, že Boh si ho vzal do neba, aby mal ďalšieho anjelika. Zmierni toto satanské klamstvo bolesť rodičov alebo k nej ešte pridá? Falošná náuka o pekelnom ohni slúžila cirkvi na ospravedlnenie toho, že mučila a upaľovala tých, ktorí sa stavali proti jej učeniu. Podľa jednej knihy o španielskej inkvizícii, čo si niektorí z tých, ktorí boli zodpovední za takúto krutosť, mysleli?

 

Mysleli si, že dávajú kacírom len „okúsiť, aký by bol večný pekelný oheň“. Robili to preto, aby sa kacíri pred smrťou kajali a boli ušetrení od pekelných múk. V mnohých krajinách ľudia cítia povinnosť uctievať mŕtvych predkov, prejavovať im česť alebo ich prosiť o požehnanie. Iní si ich chcú uzmieriť, aby ich nepotrestali. Náuky, ktoré sú založené na satanských klamstvách, však neprinášajú žiadnu útechu. Skôr vyvolávajú zbytočnú úzkosť či dokonca strach.

 PS: Variácie zla by boli nekonečné, keby mohlo pokračovať vždy! Ale Jehova Boh pripustí zlo len na 6, 000 rokov, aby raz a navždy ukázal, že zlo nebude nikdy viac tolerované, aj keď dnes nadobúda skoro nespozorovateľné formy!

 w19.04 14 ods. 1

;16 ods. 10

Skryť Zatvoriť reklamu