Znalosť Božích tajomstiev vyhradená pre vyvolených!

“Jehova je blízkym priateľom tých, ktorí sa ho boja, a dáva im poznať svoju zmluvu.” - Žalm 25:14.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Dávid bol pri vykonávaní každodenných povinností zodpovedný a spoľahlivý. Napríklad už ako chlapec sa svedomito staral o otcove ovce. Niekedy pri tom zažil nebezpečné situácie. Neskôr o tom rozprával kráľovi Saulovi: „Keď tvoj služobník pásol ovce svojho otca, raz prišiel lev a druhý raz medveď a odniesli zo stáda ovcu. Pustil som sa za nimi, zabil som ich a vytrhol som ovce z ich tlamy.“ (1. Sam. 17:34, 35)

Dávid cítil za ovce zodpovednosť. Mladí bratia môžu Dávida napodobňovať tak, že svedomito vykonávajú každú úlohu, ktorá im je zverená. Dávid si v mladosti vytvoril blízky vzťah k Jehovovi. Jeho vzťah k Bohu bol oveľa dôležitejší než jeho odvaha alebo jeho hudobné nadanie. Jehova nebol pre Dávida len Bohom, bol aj jeho blízkym Priateľom. Mladí bratia, tou najdôležitejšou vecou, na ktorej môžete pracovať, je posilňovať si vzťah k svojmu nebeskému Otcovi.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Dávid, neskoršie kráľ Izraela, vykonal záchranu otcových oviec z pazúr leva a medveďa už ako pomazaný vodca Božieho národa! Dnes sú v takej situácii pomazaní bratia Ježiša Krista, ktorým Jehova zjavuje pravdy!

w21.03 3 ods. 4 – 5

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 959
  •  | 
  • Páči sa:  235x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu