Zodpovedná úloha pastierov Kristovho stáda!

“Napomínajte neporiadnych... podopierajte slabých a buďte trpezliví ku všetkým.” - 1. Tesaloničanom 5:14.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Jehova poslal k Lótovi anjelov nielen preto, aby ho varovali, ale aj preto, aby mu pomohli uniknúť pred katastrofou, ktorá čakala Sodomu. (1. Mojž. 19:12–14, 17) Možno aj my musíme varovať nášho brata, keď vidíme, že si svojím správaním môže spôsobiť ťažkosti. Aj keď ihneď neuplatní biblickú radu, ktorú dostáva, mali by sme byť trpezliví. Buďme ako tí dvaja anjeli. Nevzdávajme sa a neodvracajme sa od neho, ale hľadajme spôsob, ako mu pomôcť. (1. Jána 3:18)

Možno ho budeme musieť akoby chytiť za ruku a pomôcť mu, aby uplatnil dobré rady, ktoré dostáva. Jehova sa mohol zamerať na Lótove nedostatky, no neurobil to. Neskôr podnietil apoštola Petra, aby o Lótovi napísal, že to bol spravodlivý muž. (Žalm 130:3) Môžeme sa na bratov a sestry pozerať podobne, ako sa Jehova pozeral na Lóta? Keď sa budeme zameriavať na ich pekné vlastnosti, budeme k nim trpezlivejší. Potom možno ochotnejšie prijmú našu pomoc.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Smutná je dnešná skutočnosť, že z tých pastierov, ktorí by mali podporovať a pomáhať bratom a sestrám v ich ťažkostiam, sa stali policajti pre tých, ktorí si nasilu vyžadujú uctievanie, a podľa apoštola Pavla si sadli na trón!

w19.06 21 ods. 6 – 7

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 869
  •  | 
  • Páči sa:  145x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu