Zodpovedná úloha pre nás od Ježiša Krista!

“Preto choďte a robte učeníkov z ľudí všetkých národov, krstite ich v mene Otca a Syna a svätého ducha.” - Matúš 28:19.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Naším cieľom je pomáhať záujemcovi, aby robil duchovný pokrok. (Ef. 4:13) Keď si niekto praje, aby sme s ním študovali Bibliu, možno sa spočiatku zaujíma hlavne o to, aký z toho bude mať osobný úžitok. Ale ako rastie jeho láska k Jehovovi, pravdepodobne začne premýšľať o tom, ako by mohol pomáhať druhým vrátane tých, ktorí sú časťou zboru. (Mat. 22:37–39) Vo vhodnom čase mu môžeš vysvetliť, že máme česť podporovať naše dielo dobrovoľnými darmi. Ukáž záujemcovi, čo má robiť, keď vzniknú problémy.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ako by si mal reagovať, keby ti tvoj záujemca, ktorý je už nepokrsteným zvestovateľom, povedal, že ho niekto zo zboru urazil? Daj si pozor, aby si sa nepostavil na niečiu stranu, a vysvetli mu, aký je biblický postup. Môže sa rozhodnúť, že bratovi odpustí a na všetko zabudne. Alebo ak to nedokáže, môže za ním zájsť a láskavo sa s ním porozprávať s cieľom „získať svojho brata“. (Porovnaj Matúša 18:15.) Pomôž mu, aby si premyslel, čo povie.

PS: Robiť duchovný pokrok ako uctievateľ Jehovu Boha a učeník Ježiša Krista zahŕňuje schopnosť používať rozlišovaciu schopnosť čo je dobré a čo je zlé a potom aplikovať kresťanské zákony a princípy v reálnom živote!

Skryť Vypnúť reklamu

w20.01 5 ods. 14 – 15

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 869
  •  | 
  • Páči sa:  145x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu