Zodpovednosť rodičov vzdelávať svoje deti!

Písmo: A- | A+

“Vtedy sa Manoach obrátil na Jehovu s úpenlivou prosbou: ‘Prepáč mi, Jehova. Nech Boží muž, ktorého si poslal, príde znovu a poučí nás, ako máme vychovávať dieťa, ktoré sa narodí’.“ - Sudcovia 13:8.

Rodičia, ako môžete pomôcť deťom, aby mali blízky vzťah k Jehovovi? Modlite sa o pomoc ako Samsonov otec Manoach. Buďte im aj dobrým príkladom. Na vaše deti má veľký vplyv nielen to, čo poviete, ale aj to, ako sa správate. Môžeme si byť istí, že Jozef s Máriou dali svojim deťom, teda aj Ježišovi, vynikajúci príklad. Jozef tvrdo pracoval, aby svoju rodinu uživil. No stále ich povzbudzoval!

Aj k tomu, aby si cenili duchovné veci. (5. Mojž. 4:9, 10) Svoju rodinu brával „každý rok“ na oslavu Pesachu do Jeruzalema. (Luk. 2:41, 42) Niektorí otcovia v tom čase možno považovali takú cestu za nepohodlnú, časovo náročnú a drahú. No Jozef si očividne vážil duchovné veci a svoje deti učil to isté. A o Márii vieme, že dobre poznala Písma. Preto niet pochýb, že slovami i skutkami vštepovala svojim deťom lásku k Božiemu Slovu.

PS: Najvzácnejšiu vec, ktorú môže človek, ktorý má deti, zanechať po sebe je dať im čo najlepsie praktické vdelanie do ich života! Uctievatelia Jehovu Boha majú zvlášť vážnu zodpovednosť!

w19.12 24 – 25 ods. 9 – 12

Skryť Zatvoriť reklamu