Partnerské trampoty

Prečo je také ťažké respektíve nemožné byť k sebe dobrí a mať harmonický pekný vzťah, v ktorom sa obaja partneri cítia dobre a šťastní?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

 Viem, tí čo ho máte mi poviete, že to nie je ťažké, ale prečo to potom toľkým ľuďom nejde? Okolo mňa je toľko nešťastných ľudí. Nešťastní v sebe možno a potom to prenášajú do vzťahu. Celý svoj život hľadám taký vzťah a asi robím niečo zle, lebo sa mi nedarí.

Je to taká škoda a taká strata času, keď sú na seba ľudia zlí a akoby naschvál si to znepríjemňujú. Všetci chceme, aby nás niekto ľúbil, aby nás niekto potreboval a dal nám pocit výnimočnosti. Keď sme mladí, všetci sa ženieme za tým, aby sme si našli partnera a potom sa k nemu správame hrozne a vôbec si nevážime to, že ho máme.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Som z toho smutná.

Obaja partneri musia byť na tom rovnako a vyrovnaní, inak je to asi iba boj. Nech robím čokoľvek, pekné či menej pekné (vo chvíľach zúfalstva) mám pocit, že je to jedno. Nič čo poviem a urobím nenachádza odozvu a nepadá na úrodnú pôdu. Taká bezmocná sa cítim. Asi je to vtedy, keď chce iba jeden.

Je desivé, keď Vám ten druhý po mnohých rokoch príde ako cudzinec. Bojím sa ho? Bojím sa toho, že zisťujem, že ho vôbec nepoznám, neviem čo môžem čakať, nič nie je isté, na nič v tom vzťahu ani naňho sa neviem spoľahnúť, ničomu čo povie sa nedá veriť. Vždy ma odbíja a uteká, mlčí, tají, skrýva sa mi. Mala som pocit, že ma má rád. Tvrdil to. A možno som tomu len tak veľmi chcela veriť, že som nevidela realitu.

SkryťVypnúť reklamu

Tento vzťah je v tejto fáze a forme pre nás oboch utrpením. Prečo on chce ujsť a ja stále verím, že sa to dá, ale musíme chcieť obaja. Sama to nezvládnem. Na vzťah a lásku treba dvoch.

Bojím sa vzdať sa, ale všetko ukazuje, že je to asi jediná cesta. Každý deň sa nechať urážať len preto, že niekoho ľúbim, že chcem byť s ním, chcem ho počuť a vedieť o jeho dni a živote, chcem sa s ním deliť a proste to všetko.... namiesto toho, aby mi povedal, že ma nemá rád, tak to zvaľuje na mňa, všetko čo robím ho odrádza a neznáša to.

Keď to potom tak v hádke počúvate neveríte vlastným ušiam.... dnes mi povedal: „drž už konečne pi.u“.... Kedy sa s lásky a „miláčik“ stane toto?

SkryťVypnúť reklamu

Za týždeň si na mna nájde dve hodiny čas a záver.....ja som zlá, lebo v tie dve hodiny dám všetko bokom a som s ním a nejdem radšej na trening alebo s mamou na nákup.... Neurobil by každý kto chce byť s niekym a chce aby to fungovalo a chce tolerovať jeho záľuby a všetko ostatné to isté? ... mala som snáď aj ja hľadať len dôvody na to, aby sme sa nemohli vidieť?

Také absurdné nie?

Že dvaja ľudia, ktorí si tvrdia, že sa majú radi, riešia takéto veci...namiesto toho, aby boli spolu a šťastní.

Nesmiem mu písať, lebo ho to otravuje, nesmiem mu volať, lebo vždy niečo má....tak čo mám robiť? Zakaždým, keď sa ho na to spýtam povie: Porozprávame sa o tom, bude to dobré... A potom keď si po týždni, dvoch začnem vymáhať ten rozhovor, možno už nie celkom pokojným spôsobom, tak som šialená....

SkryťVypnúť reklamu

Chcem, aby bol šťastný, aj ja aby som bola šťastná, ale už dávno som tomu prestala rozumieť a strácam sa v tom.

Prečo sa dvaja ľudia stretnú a zaľúbia sa....aby si robili toto?

Každá naša hádka skončí tak, že načo oňho stojím, načo chcem byť s ním, načo mu volám, prečo sa na neho nevykašlem.... jednoducho on o to nestojí a len ja to chcem a teda jemu je jedno, pre neho je riešenie sa rozísť....

Prečo sa cítim tak zle....

Celé zle....

Chce sa mi vracať

Kde som urobila chybu, nedá mi nepýtať sa každý deň. Ja viem:

Príliš chcem

Príliš sa snažím

Je si mnou príliš istý

Asi si ma už ani neváži a asi ani ja jeho....smutné však

Príliš sa centrujem a žijem iba pre to...

Je koniec? Je koniec. Inak to bude asi len horšie, a to nezvládnem. 

Lýdia Vargová

Lýdia Vargová

Bloger 
  • Počet článkov:  6
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Kto som? Príliš ťažká otázka. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu