Správa o stave republiky opozičného politika Róberta Fica.

Líder antivaxerov Róbert Fico 17 novembra oplakával spolu s fašistami stratu slobody na Slavíne pod päťcípou hviezdou

Správa o stave republiky opozičného politika Róberta Fica.
Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Táto jedna veta predstavuje sumár aktivít Róberta Fica ako opozičného politika

.Dá sa to zhrnúť do troch bodov:

kritika protipandemických opatrení

kolaborácia s Kotlebovcami, ktorí popierajú holokaust a znevažujú SNP

rehabilitácia komunizmu a kritika americkej a európskej politiky ohľadom Putina.

Robert Fico sa počas 17 novembra sťažoval, že nemá dôvod oslavovať, pretože má pocit, že na Slovensku už nefunguje sloboda a právny štát. Podľa mňa má čiastočne pravdu, pretože keby fungoval právny štát už by dávno sedel v base. Sloboda však funguje dobre a preto môže naďalej šíriť svoju nenávisť. Fico ako outsider volieb sa počas pandémie koronavírusu postavil spolu s kotlebovcami na čelo demonštrácií protipandemických opatrení a hoci neoficiálne sám priznal, že koronu dostal na dovolenke, a že je to hrozná choroba, stal sa lídrom antivaxerov, čo mu zachránilo upadajúce preferencie. Fico, ktorý si ako mladý človek 17 november ani nevšimol, si dnes pripomenul 17 november vo veľkom štýle na straníckom zjazde na Bratislavskom hrade ,kde zhodnotil, že demokracia nefunguje a že nebude kvákať americkú propagandu, čiže mu je bližšia propaganda Putina. Keby však žil Fico v Rusku by už za popieranie korony sedel v base, tak ako Operný spevák Vadim Čeľdijev, ktorý bol odsúdený na 10 rokov väzenia za úmyselné šírenie nepravdivých informácií o koronavíruse a extrémizmus, výtržníctvo, organizovanie nepokojov a útok na verejného činiteľa počas prevozu do väzby.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V marci mal Róbert Fico zasa plamenný prejav zo Slavína, kde si bol uctiť pamiatku vojakov, ktorý bojovali pod päťcípou hviezdou, čo je samozrejme pekné gesto. Stalo sa tak však v období, keď Ruská federácia vojensky napadla susednú Ukrajinu, v ktorej sa začal demokratizačný proces. Na adresu vojenskej podpory európskych krajín Ukrajine, vyhlásil že nebude podporovať vojnové dobrodružstvá, čiže si Putinove Rusko môže robiť s Ukrajinou čo chce, stačí iba upozorniť že ide o porušenie medzinárodného práva. Paradoxne, keby žil Fico alebo Putin pod päťcípou hviezdou asi by boli popravení za rozkrádanie štátneho majetku.

SkryťVypnúť reklamu

Je ľahké byť Róbertom Ficom, hovorí iba to, čo chcú jeho fanúšikovia počuť. Najprv, že pandémia korony je vymyslená a teraz, že Putin je správny pretože sa nebojí kritizovať USA. Ľudia na Slovensku sú dlhodobo frustrovaný chudobou a hľadajú vinníkov. Fico ich v tom iba podporuje a neváha sa pritom spojiť ani s neonacistami. Ide mu iba o jedno dostať sa naspäť do parlamentu a vrátiť všetko do starých koľaji, kde si jeho ľudia k základnému platu prirátavali astronomické bonusy. Je z neho nový Mečiar, alebo taký malý Putin t.j. politici, čo sa na svojich postoch mumifikovali až do penzie.

Čiže za nepriaznivý stav republiky môže do veľkej miery samotný Fico, lebo robí z ľudí nepriateľov.

SkryťVypnúť reklamu

Aj keď v súčasnosti už nie je celkom jasné, či robí Róbert Fico ešte politiku alebo vedie krúžok fanúšikov eklekticizmu, jedno je zrejmé, že je to opäť silný súper do volieb, ktorý má absolútne oddanú a nekritickú volebnú základňu, ktorej stačí nenávisť ako východisko zo svojej chudoby.

Radko Mačuha

Radko Mačuha

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  354x

Som Bratislavčan, zaujíma ma všetko o jej histórii, architektúre a spoločnosti. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

740 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

284 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu