Ako sa vyrovnať s nervozitou vo svadobný deň

Písmo: A- | A+

Každá nevesta svoj veľký deň prežíva inak a byť nervózna je úplne v poriadku. Ako sa však s touto nervozitou vyrovnať? Týchto 10 jednoduchých rád vám pomôže zostať pokojná, sebavedomá a užiť si váš svadobný deň naplno.

Ako sa vyrovnať so stresom vo svadobný deň
Ako sa vyrovnať so stresom vo svadobný deň 

1. Po predu si pripravte zoznam pesničiek, ktoré vás zvyknú dostať do dobrej nálady. Tie potom počúvajte od rána počas celých príprav.

2. Raňajkujte zdravo. Zvoľte menšie porcie, vyberajte jedlo bohaté na bielkoviny, vitamíny a vyhnite sa ťažkým a mastným jedlám. Ak treba, pripravte si jedlo deň vopred, aby ste mali istotu, že počas príprav budete mať stále k dispozícii niečo zdravé na zahryznutie. Stály prísun potravy vám zabezpečí dostatok energie na celý deň a ušetrí vás zbytočnej nervozity z hladu.

3. Nezabúdajte na pitný režim. Voda je veľmi dôležitou látkou pre organizmus a bez nej nefunguje väčšina procesov v tele. Preto majte stále pri sebe čistú vodu. Pre istotu niekoho poverte, aby dohliadal na váš pitný režim. Okrem vody môžete popíjať bylinkové čaje, ktoré vám pomôžu sa ukľudniť.

4. Obklopte sa priateľmi. Nezostávajte sama, aby ste nemali čas uvažovať nad všetkým, čo sa môže stať a čo vás stresuje. Pozvite kamarátky, či už budú vašimi družičkami alebo nie, aby sa priravovali spolu s vami. Rozprávajte sa, spomínajte na veselé príhody, smejte sa. Je to možno klišé, ale smiech naozaj prináša uvoľnenie a dobrú náladu.

5. Vôňa je tiež veľmi dôležitá. Má veľký vplyv na naše emócie. Pripravte si preto vonné sviečky, elektrický osviežovač alebo akýkoľvek iný zdoj príjemnej vône a naplňte ňou izbu, v ktorej sa budete pripravovať.

6. Rozmaznávajte sa. Je to váš veľký deň. Mali by ste sa cítiť ako princezná. Doprajte si teplý voňavý kúpeľ, investujte do vonných olejov, prípradne sa na deň pred tým alebo ráno objednajte na masáž. Urobte čokoľvek, aby ste sa cítili úžasne.

7. Aby ste sa vyhli stresu z reálnych poblémov, ktoré by mohli nastať, poverte niekoho koordináciou celého dňa (môže to byť profesionálna svadobná koordinátorka alebo niekto z rodiny, či kamarátka). Tomuto človeku dajte popredu kontakty na všetkých dodávateľov a naopak, takisto mu zverte podrobný harmonogram dňa a dajte podrobné inštrukcie. Vy si tak môžete oddýchnuť, lebo budete mať istotu, že čokoľvek sa vyskytne, niekto to za vás vyrieši.

8. Deň vopred prejdite so všetkými zainteresovanými (či už svedkovia, družičky, rodina, ...) ich úlohy. Budete si tak istá, že každý vie, čo má robiť a kedy. Vo svadobný deň už nemyslite na žiadne organizačné veci. Za posledných niekoľko mesiacov, či týždňov ste organizovali dosť, teraz je všetko pripravené a na vás je, aby ste si tento deň užili najviac ako to ide. Tento deň patrí vám!

9. Nezaťažujte sa vecami, ktoré nemôžete ovplyvniť, ako napríklad počasie, či správanie vašej rodiny. Svoju pozornosť sústreďte na veci, ktoré môžete ovplyvniť, ako napríkad váš vzhľad a náladu.

10. Pripravte si zoznam úloh, na ktorom odfajknete všetky splnené. Ten majte stále pred sebou, aby ste mali istotu, že sa na nič nezabúda a všetko ide podľa plánu. A pre nepredvídané situácie majte nachystaný balíček prvej pomoci, ktorý zverte niekomu zodpovednému. Môžu v ňom byť rôzne veci podľa vášho uváženia, napríklad: vreckovky, vlhčené utierky, lak na nechty, ústny sprej, zubná niť, lak na vlasy, deodorant, náhradné pančušky, sponky, ihla a niť, parfém a tak ďalej.

Prajem vám veľa šťastia vo svadobný deň a dúfam, že si ho naplno užijete. :) Ak budete potrebovať pomoc s koordináciou, kontaktujte nás. Veľmi radi vás zbavíme starostí a postaráme sa o plynulý priebeh vašej svadby. 

Skryť Zatvoriť reklamu